ایده هایی برای یک خانه سبز رویایی

زندگی سبز امروزه در جامعه امروز یک روند فعلی است. زندگی سبز به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی ، آب و حتی پول در خانه از طریق سازگار با محیط زیست خانه ، مبلمان ، فضای سبز و سایر وسایل خانگی است. صرفه جویی در مصرف منابع و انرژی نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود ، بلکه کیفیت زندگی شما را نیز ارتقا می بخشد. یک محیط  طراحی دیوار سبز طبیعی با هوای پاک و آب و برق کارآمد بهترین امکانات را در هر دو دنیا ارائه می دهد – راحتی و صرفه جویی برای کیف پول شما.

برای کمک به شما در دستیابی به آن خانه سبز رویایی ، در اینجا چند ایده ابتدایی آورده شده است که ممکن است برای شما جالب باشد. ممکن است برخی از آنها را در خانه فعلی خود بکار ببرید تا آن را به خانه ای سازگار با محیط زیست تبدیل کنید.

1. چراغ ها

وقتی نوبت به روشنایی می رسد ، شما سه گزینه برای انتخاب دارید: LED ، CFL و چراغ های رشته ای. توصیه شده ترین و سازگار با محیط زیست از بین این سه چراغ ، LED است. LED مناسب ترین خانه سبز رویایی است. LED مخفف دیود ساطع کننده نور است. با جریان جریان الکتریکی نور تولید می کند. این نوع نورپردازی ، درخشندگی بسیار درخشانی را ایجاد می کند و انرژی بسیار بیشتری را در مقایسه با دو نور دیگر ذخیره می کند.

LED با عبور جریان الکتریکی ، نور تولید می کند. الکترون ها در سطح انرژی کم به سوراخ ها می روند و انرژی اضافی را به فوتون های تولید کننده نور آزاد می کنند. جدا از توانایی صرفه جویی در انرژی بیشتر ، چراغ های LED در مقایسه با CFL ها و چراغ های رشته ای نیز برای مدت زمان طولانی دوام می آورند.

2. پانل های انرژی خورشیدی

استفاده از صفحات خورشیدی در بسیاری از خانه ها به طور فزاینده ای محبوب شده است. در حال حاضر ساختمان های زیادی از صفحه های خورشیدی برای یک منبع انرژی کارآمد استفاده می کنند. امروزه نیز مقرون به صرفه تر شده اند. صفحات خورشیدی از طریق انرژی خورشیدی که توسط خورشید می دهد ، برق تولید می کنند. پانل ها به طور معمول در بالای سقف خانه قرار می گیرند و در آنجا با زاویه مطلوب قرار می گیرند تا اشعه ماورا بنفش خورشید را دریافت کنند. پانل ها انرژی خورشیدی را جمع می کنند و سپس از آن برق تولید می کنند. سپس برق از اینورتر دستگاه عبور می کند و در آنجا برق را برای بسیاری از وسایل خانه قابل استفاده می کند. برق اضافی را می توان در باتری ها ذخیره کرد یا برای اعتبارات الکتریکی فروخت. پانل های انرژی خورشیدی انرژی پایداری را برای خانه سبز رویایی فراهم می کنند.

3. عایق کاری ویندوز و دیوار با مصرف انرژی

ایده کامل دیگر برای یک خانه سازگار با محیط زیست استفاده از پنجره های کم مصرف است. این پنجره ها با شیشه کم E ساخته شده اند. شیشه عایق با گاز آرگون پر می شود. آنها با گرمتر نگه داشتن فضای داخلی خانه به خصوص در زمستان ، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. گرما به طور موثر در داخل نگهداری می شود. این پنجره ها همچنین می توانند سر و صدا را کاهش دهند.